• E-Posta info@pmcproje.com
  • Telefon 0312 473 75 34
  • Gsm & Whatsapp 0543 760 46 35
girisimcilik,kosgeb,kadın,destek,hibe

KOSGEB Kadın Girişimcilere Destekler

BLOG / 2020-11-01

KOSGEB tarafından kadın girişimcilere sunulmuş olan pek çok destek bulunmaktadır. O desteklerden biri, Geleneksel Girişimci Desteğidir. KOSGEB bu destek kapsamında kişilere hibe sağlamaktadır. Hibenin 60 bin TL üst limite kadar olduğunu söylemek isteriz. Bir diğer destek ise İleri Girişimcilik Desteğidir. KOSGEB, bu destek kapsamında ise kadınlara 370 bin TL üst limite kadar destek sağlamaktadır.

Kadın girişimciler belirttiğimiz bu iki destek programına, şartları karşılamaları durumunda kolayca başvurabilmektedir. Bahsettiğimiz bu programlardan yararlanacak olan kadın girişimcilerin oldukça avantajlı olduğunu da vurgulamak isteriz. Bu kişilerin diğer girişimci kişilere oranla 10 bin TL’ye kadar avantajlı bir şekilde iş yeri açma imkanına sahip olacaklarını da belirtmek isteriz.

KOSGEB Kadın Girişimci Desteğinden yararlanmak için gerekli olan şartlar nelerdir?

KOSGEB kadın girişimci desteğinden yararlanabilmek için bazı şartların karşılanması gerekmektedir. O şartları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Öncelikle, kesinlikle 18 yaşından büyük olmalısınız. 18 yaş altında olan bireyler, kadın girişimci desteğinden yararlanamamaktadır.
  • Şayet, 18 yaşından büyükseniz mutlaka bir iş fikrinizin de olması gerekmektedir. İş fikrinizin KOSGEB tarafından desteklenmekte olan sektörler içinde yer alması da oldukça önemlidir.
  • KOSGEB’ten destek alabilmek için mutlaka girişimcilik sertifikasına da sahip olunması gerekmektedir. Alınacak olan girişimcilik sertifikasının pek çok sektöre göre değişiklik gösterdiğini de vurgulamak isteriz.
  • Daha evvel KOSGEB’ten hibe desteği alınmamış olması da gerekmektedir.

İş-Kur Kobimatik Whatsapp İletişim Hattı