• E-Posta info@pmcproje.com
  • Telefon 0312 473 75 34
  • Gsm & Whatsapp 0543 760 46 35

DİJİTAL DÜNYADA SİZE ÖZEL YAZILIMLAR GELİŞTİRİYORUZ.

Günümüzde  firmaların kendi ihtiyaçları doğrultusunda, kendi süreçlerine uygun olarak  tasarlanması , süreçleri kontrol altına alabilmek, küresel rekabette var olabilmek için iş süreçlerinde özel yazılımlar kullanmaktadır. Piyasada her firma ve sektöre göre uygun bütçeli paket yazılımlar bulunmaktadır. Fakat bazı durumlarda bu programlar tam olarak istenene cevap veremeyebilir. Böyle durumlarda her şirket kendi için özel yazılım geliştirmeye ihtiyaç duyar. Yazılımın kabiliyetine göre fiyatlandırılan özel yazılımlar, bir çok firmaya avantaj sağlamaktadır. Firmanızın yazılıma göre değil, yazılımın firmanıza göre çalışmasına yardımcı olur.
 

 

 

 

Özel Yazılım Geliştirme Süreçleri

İş Geliştirme Uzmanları, firmanızın ihtiyacına özel yazılım geliştirirken aşağıdaki adımları uygular:

Analiz ve projelendirme

Projeye başlamadan önce yapılan görüşmelerden sonra planlanan projenin tanımlarının yapıldığı aşamaya geçilir.Projede istenilen fikrin ne olduğu ve amacının tanımlandığı aşamadır. Çünkü aynı fikirden bahsedilmiyorsa farklı sonuçlara varılabilir. Bu tanımlar üzerine bir tasarım vardır.Problemin tanımlandığı veya yaşam döngüsünün tanımlandığı sistemin veyahut yazılımın tanımlandığı aşamadır. Tanım aşamasında projede nelerin istenildiği ile ilgili analiz çalışmaları da yapılabilir.Baştan sona tüm süreçte size de projeyi takip ve izleme imkânı sunulur.

Geliştirme

Bu aşama, yazılım projeleri için kodlama olarak başlandığı ilk örneklerinin çıkmaya başlandığı aşama olarak düşünülebilir. Firmanızdaki kullanıcı ve yöneticiler için arayüz tasarımları hazırlanır.

atiker yazılımdan firmalara özel yazılım

Test/Sınama

Uygulama için hazırlanan projenin kullanıcı ve yönetici testleri gerçekleştirilerek elde edilen sonuçların değerlendirildiği süreçtir. Test verileri sonucunda işin gelişme durumu gözden geçirilir ve en mükemmel sonuç ve en ideal ürünü elde edilinceye kadar test süreci devam eder. İteratif Yazılım Geliştirme metodolojisi olarak da adlandırılan bu yöntem bilimi, klasik metodolojilerin dışında daha kısa sürede işler yapabilmeyi ve hata payını en az indirmeyi sağlar.

Uyarlama

Tüm testlerden olumlu sonuç alan uygulama, en son güvenlik testleri ve entegrasyonu ile kullanıma hazır hâle getirilir.

İşletim

Özel yazılımların oluşturulması sadece satış aşamasını içermez, satış sonrası destek de oldukça önemli bir yer tutar.  Kullanmaya başladığınız uygulama için uyarlama sürecinden sonra da yazılım bakım ve desteği sunulur. Ayrıca dış destek kaynağı ve içerik yönetimi hizmetleri sağlanır.

Şirketiniz için özel olarak geliştirilen yazılımlar, firmanızı uzun vadede ekstra yazılım maliyetlerinden ve değişikliklerinden kurtarır. Size özel tasarlandıkları için daha fazla performans ve verimlilik sağlar, şirketin değişen ihtiyaçlarına göre ölçeklendirilebilir. Sürekli değişiklik veya geliştirme gerektirmezler bu nedenle uzun süre yatırım yapmadan kullanılabilir. Yeni bir geliştirmeye ihtiyacınız olduğundaysa, size özel olması sayesinde programın dilediğiniz gibi geliştirilmesini talep edebilirsiniz. Özel yazılınlar ile akıllı iş kararları alarak yönetim gücünüz artırır.

İş-Kur Kobimatik Whatsapp İletişim Hattı